• Grozā nav neviena produkta.

Drag and drop Products Here

Monokristāliskie saules paneļi (jeb monokristālu saules paneļi) tiek ražoti no monokristāliskā silicija un šī saules paneļu ražošanas tehnoloģija parādījās pirmā pirms polikristāliskā silicija saules paneļu tehnoloģijas.

Monokristālu saules paneļi atšķiras no polikristālu saules paneļiem vizuāli: monokristāliskie saules paneļi ir viendabīgā tumši zilā krāsā, bet polikristāliskie – neviendabīgi zilā krāsā, tie ir lāsumaini.

Saules paneļiem, neatkarīgi no to izgatavošanas tehnoloģijas, ir arī cits nosaukums. Vēl tos sauc par fotovoltāžas paneļiem.

Efektivitāte pēc tehnoloģijas

Praksē monokristālu saules paneļi ir  efektīvāki par polikristālu saules paneļiem, taču to izgatavošana ir dārgāka.

Līdzīgi saules paneļus izgatavo arī no gallija aresnīda (un citiem pusvadītājiem). Gallija arsenīda saules paneļiem ir vēl labāks lietderības koeficients nekā silīcija saules paneļiem, taču tie ir daudz dārgāki.

Monokristāliskie saules paneļi un polikristāliskie saules paneļi – praktiskais pielietojums

Saules paneļu jeb fotovoltāžas paneļu sistēmu īpašnieki iegūst sev vairākas priekšrocības, no kurām svarīgākās ir drošība un ekonomija.

Daļēja neatkarība no centralizētajiem elektroenerģijas piegādātājiem un viņu tīkliem ir laba ne tikai tāpēc, jo ļauj ekonomēt līdzekļus, ražojot elektroenerģiju pašiem, bet arī tāpēc, ka ārkārtas situācijās birojs, māja, saimniecība, ražotne vai iestāde – nepaliks bez elektroenerģijas apgādes. Piemēram, kad tiek labotas elektrolīnijas vai gadās vētras un citas neparedzētas dabas katastrofas.

Vēl vairāk – šodienas tehnoloģijas un  polikristāliskie vai monokristāliskie saules paneļi ļauj iegūt elektroenerģiju ne tikai pašpatēriņam, bet arī to uzkrāt vēlākai izmantošanai, pārdot tīklā vai vajadzības gadījumā – pat kaimiņiem.

Sauleskolektors.lv risinājumi

Monokristāliskie saules paneļi un polikristāliskie saules paneļi – risinājumu komplektācija:

  • Elektrības patēriņa mērījumi, to analīze un atbilstoša piedāvājuma sagatavošana.
  • Atbilstošu un kvalitatīvu monokristālisko saules paneļu vai polikristālu saules paneļu, rāmju, kabeļu, invertoru un citu sistēmas uzstādīšanai nepieciešamo komponentu piegāde, nodrošinot šiem komponentiem labākās iespējamās ražotāju garantijas.
  • Fotovoltāžas paneļu uzstādīšana atklātās teritorijās, uz jumtiem, vai arī – iebūvējot tās fasādēs (saskaņā ar projektu un klienta vajadzībām).
  • Darbu veikšana saskaņotos termiņos, ievērojot klienta intereses.
  • Sistēmas ieregulēšana.